Iepazīstot ekspozīciju plenērā Kalamecu gravā

Uzdevums fotografējot Kalamecu gravā bija ekspozīciju maksimāli aizvērt un atvērt, lai uzzinātu fotoaparāta un objektīva iespējas. Strādāšanu ar maksimāli aizvērtu fotokameru saucu par gleznošanu ar kameru, jo rezultātu, ko veido upes straume, putas un ūdens burbuļi, ieraugām tikai uzņemtajā kadrā.

Aizvērta ekspozīcija (piena upe) nozīmē zems ISO (pārsvarā 100), aizvērta diafragma (f/8 un augstāk), ilgs slēdža ātrums (± 1 sec)
Atvērta ekspozīcija (ūdens burbuļi) nozīmē augsts ISO (virs 500), atvērta diafragma (zem f/4), ātrs slēdža ātrums (virs 1/125 sec)

KARINAS foto no saliņas, ilgajā ekspozīcijā (piena upē) atbalstot rokas ar kameru uz akmeņa.


INESE nofotografēja vietu un apstākļus, kādos attēlus uzņēma Karina.


KARINAS nākamajos uzņēmumos varam novērot, kā ar ilgo (aizvērto) ekspozīciju atvarā ūdens burbuļi zīmē apļus.


MAIJAS uzņemtajos kadros skaidri varam redzēt atšķirību ātrās ekspozīcijas "haosam", saplūstot gan upes straumes, gan akmeņa faktūrai. Ilgajā ekspozīcijā izceļas akmens un sūnu tonalitāte, kā arī ūdens straume un putas.

Paldies par lieliskiem fotoplenēra rezultātiem un pieredzi mācoties vērot fotogrāfiju tapšanas apstākļus. Pakāpeniski iepazīstot savas fotokameras iespējas, ātrāk spēsiet novērtēt un izvēlēties konkrētai vietai (ūdenskritums, strūklaka utt.) un nepieciešamajam rezultātam atbilstošāko ekspozīciju.