Praktiski padomi labāku bilžu uzņemšanai

Pirms sāc fotografēt, vienmēr notīri telefonam kameru
Pirmais un svarīgākais noteikums – pirms fotografē ar telefonu, vienmēr pārliecinies, vai tā kamera ir tīra. Visbiežāk telefonu mēs turam kabatā vai somiņā, un, ņemot to ārā, pieskaramies telefona kamerai un to nosmērējam ar saviem pirksta nospiedumiem. Lai attēls būtu skaidrs, kameras lēcām fotografēšanas brīdī ir jābūt tīrām. Kameru vari notīrīt, to noslaukot pret savām drēbēm, bet ilgtermiņā, tā vari sabojāt kameras lēcas, tāpēc labāk tīrīšanai izvēlies mīkstāku materiālu, piemēram, mikrošķiedras lupatiņu.

Izmanto profesionālo režīmu
Cilvēki ar lielāku mobilās fotografēšanas pieredzi izmanto Pro režīmu. Tas dod tiešu kontroli pār ISO, ekspozīcijas un slēdža ātruma uzstādījumiem. Fotogrāfijām būs pareizais spilgtums un krāsas, pat slikta apgaismojuma apstākļos.

Ar automātiskajiem kameras iestatījumiem Tev noteikti izdosies izveidot labas kvalitātes foto. Tomēr, ja fotografēšana ir Tavs lauciņš un Tu vēlies pilnībā kontrolēt visus iestatījumus, vari izmantot telefona kamerā manuālos iestatījumus. Manuālajos iestatījumos varēsi pats koriģēt ISO, diafragmas atvērumu un citus iestatījumus. Telefonos, kur kamerai šādi iestatījumi nav, ir iespējams lejupielādēt dažādas aplikācijas, kas ļauj caur aplikāciju mainīt kameras iestatījumus un uzņemt fotoattēlus.

Statīvs ir ļoti noderīgs un nepieciešams, trīcošas rokas > neskaidrs attēls
Bilde var veidoties neskaidra no tā, ka neturi telefonu pietiekami stingri rokās, un fotografēšanas brīdī kamera mazliet kustas. Īpaši ja fotografēšana notiek krēslas vai nakts laikā. Kamerai, izmantojot nakts režīmu, ir nepieciešams ilgāks laiks, lai kameras lēcas savāktu gaismu. Šādā brīdī ir svarīgi, lai kamera būtu pavisam nekustīga.

Fotografēšanas laikā stāvi stabili uz zemes, kājas plecu platumā un turi telefonu ar abām rokām, vai, ja iespējams, novieto telefonu uz galda vai kādu citu priekšmetu, vai atspiedies pret sienu. Liels palīgs kvalitatīvu bilžu uzņemšanā būs telefona statīvs. Ja plāno uzņemt foto vēlu vakarā, statīva izmantošana var sniegt labākus rezultātus. Statīvs nodrošina stabilu telefona stāvokli un fotogrāfiju asumu pat ilgākā ekspozīcijas laikā. Papildus iespējams pielāgot arī statīva augstumu. Ar statīvu telefons vienmēr būs stabils, un Tavi attēli vienmēr iznāks perfekti. Izmantojot statīvu, vari uzņemt attēlus arī ar sevi. Tev vairs nav jāmeklē kāds cilvēks, kurš varētu Tevi nofotografēt, tā vietā uzstādi telefonā taimeri, novieto statīvu, kur vēlies un dodies kameras otrā pusē.

Labāk mākoņains nekā saulains
Lai fotogrāfija izdotos kvalitatīva, svarīgs ir arī apgaismojums. Viedtālruņos ir iebūvēta zibspuldze, tomēr tā attēla kvalitāti var sabojāt, padarot attēlu pārāk izgaismotu, tāpēc labāk to neizmantot. Ja fotografē telpā, meklē vietas, kur ir dabīgā gaisma, piemēram, saules gaisma logā.

Brīvdienu laikā mēs dodam priekšroku saulainam laikam. Mākoņu aizsegs var padarīt krītošo gaismu maigāku, nodrošinot labākus rezultātus fotogrāfijām. Fotografējot ar viedtālruni, varam izmantot apmākušās debesis, kas ēnas uz objektu sejām padarīs mazākas un vieglākas.

Dienas laiks ir svarīgs
Ja pavadi brīvdienas vietā, kur mākoņu nav, laba ideja ir fotogrāfiju uzņemšana agri no rīta. Saule nebūs tik uzmācīga rīta pastaigas laikā. Vēl labs laiks portretu uzņemšanai ir pēcpusdiena. Fotografējot ārā, ļoti saulainā dienā, saules gaisma var būt pārāk spilgta, tāpēc daudzi fotogrāfi izvēlas uzņemt attēlus ‘’Zelta stundas laikā’’. Pirmā stunda pēc saullēkta un pēdējā stunda pirms saulrieta – ‘’Zelta stunda’’. Tad fotogrāfijas iegūst skaistus un siltus toņus.

Pievērs uzmanību fonam
Kad fokusējamies uz fotografējamo objektu, bieži aizmirstam par fonu un kompozīciju. Lai gan fons nereti tiek mākslinieciski izpludināts, tā krāsas un saturs ir svarīgi.

Uzņem vairāk nekā vienu fotogrāfiju
Vai Tev ir gadījies, ka uzņem vienu foto, bet, vēlāk to apskatot, saproti, ka tas ir miglains, vai fonā ir kaut kas, kam tur nevajadzētu būt? Lai šādas situācijas neatgadītos, un, ja Tava telefona atmiņa to atļauj, vienmēr uzņem vairāk nekā vienu attēlu. Uzreiz pēc fotografēšanas apskati rezultātus, lai redzētu, kādi ir attēli un vai nav nepieciešams uzņemt vēl kādu foto. Pēc tam vari izdzēst liekos attēlus, atstājot tikai tos, kuri ir patiešām izdevušies un ir derīgi pēcapstrādei.

Pēcapstrāde ir panākumu atslēga
Pasaulē labākie fotogrāfi pirms publicēšanas apstrādā bildes. Ja tikai nesen sāki nodarboties ar mobilo fotografēšanu, iesakām izmantot foto pēcapstrādes lietotni, kas pieejama telefonos. Tas nedaudz uzlabos fotogrāfijas un piešķirs tām vairāk profesionālu izskatu.


Padomi portretu foto veidošanā

3 soļi, lai portretiem izvēlētos objektīvu un iestatītu ideālus kameras iestatījumus:

Ir ļoti daudz dažādu fotogrāfijas žanri. Viens no visizplatītākajiem un visslavenākajiem tipiem ir portretu fotografēšana. Mums visiem kādā dzīves brīdī bija nepieciešama portreta fotogrāfija. Kā fotogrāfs nevar izvairīties no visiem zināmā jautājuma “Vai tu vari mani nofotografēt ?!”

Portreta fotogrāfija ir ļoti daudzveidīga, jo tajā vienmēr ir kaut kas jauns, ko jūs varat darīt - jaunas sejas, jauna apgaismojuma pozicionēšana, eksperimentēšana ar objektīviem un jebkas cits, kas jums ienāk prātā. Šeit ir 3 lietas, kas jums jāzina, lai iestatītu kameru portretu uzņemšanai.

1. Izvēlieties pareizo objektīvu

Pirms ķeramies pie kameras lietošanas un iestatīšanas, ļoti svarīgi ir izvēlēties objektīvu.

Izmantojot dažādus objektīvus, tie rada atšķirīgu efektu, un izmaiņas ir tajā, ka tas var sagrozīt cilvēku sejas un ķermeņus. Izvēlēto objektīvu var saistīt ar cilvēku skaitu uzņemšanā. Tā kā jūs nevarat izveidot ģimenes portretu ar 50 mm objektīvu, tas ir ideāli piemērots vienas personas portretiem.

Vislabākie portretu objektīvi ir standarta un īsie telefoto objektīvi. Citiem vārdiem sakot, vislabāk būtu, ja fokusa attālums svārstās no 50 mm līdz 200 mm. Runājot par standarta objektīviem, 50 mm / 85 mm / 105 mm, tie ir vieni no populārākajiem šī žanra objektīviem. Izraisiet fokusa attāluma perfektas variācijas, un tie atspoguļos jūsu objektu pēc iespējas patīkamāk un reālāk.

Teleobjektīvam tas ir 24-70mm, 24-120mm.

Ja objektīvu izvēlēsieties pārāk platu, piemēram, 11 mm, tas attēlos objektu ļoti neglaimojošā veidā, ar lielu degunu un mazām ausīm. Bet, no otras puses, tas var būt noderīgs lielākai cilvēku grupai, jo tajā var redzēt plašāku laukumu.

Jums nevajadzētu aizrauties ar telefoto, piemēram, ar 300 mm objektīvu, jo tas var saspiest objekta seju un neizskatīties dabiski.

2. Neaizmirstiet par fokusēšanu

Svarīga portreta iezīme ir būt asam un fokusētam (kamēr fotogrāfijas ideja saka citādi). Kas jums var palīdzēt, tas ir AF - tas ir viens iestatījums kamerā, kas palīdz jums izvēlēties, kāda veida fokusu vēlaties savā fotoattēlā. Portretam vislabākais variants būtu Viena apgabala AF, kas nodrošina, ka tikai tas fokusa punkts, kurā jūs fokusējaties, būs ass. Svarīgi, kas jāzina par portretiem, ir tas, ka fotografējamā objekta acīm vienmēr jābūt jūsu fokusa punktam un asākajam fotoattēlā.

3. Iestatiet pareizo ekspozīciju (vissvarīgākais)

Ekspozīciju veido trīs iestatījumu kombinācija - diafragma, slēdža ātrums un ISO jutība. Nevar būt ideāls ekspozīcijas iestatījums portretam, jo cilvēki strādā dažādās vidēs ar atšķirīgu apgaismojumu, objektu ... tāpēc nav iespējams iegūt vienu iestatījumu, kas padarīs perfektu portretu.

Ņemot vērā diafragmu, ir ļoti svarīgi zināt, kā jūs vēlētos, lai jūsu fotoattēls izskatās un kādu efektu vēlaties iegūt. Tā kā diafragmas atvērums var svārstīties no 2.8 līdz 16 un vairāk, ir daudz iespēju. Jo mazāks diafragmas skaits ir (vai ir atvērta vairāk diafragmas), arī fotoattēla fokusa punkts būs mazāks, un tas var dot šo izplūdušo efektu uz fona. Zemākus f skaitļus ir labi izmantot vienas personas portretam. Ja iesaistīto cilvēku ir vairāk, domājams, ka f  skaitļi ir augstāki, lai neviens fotoattēlā nekļūtu neskaidrs.

Ja diafragmas atvēruma f  skaitlis ir lielāks (atvērums ir mazāks), fotoattēlā ir vairāk informācijas un fons tiek fokusēts, kļūst skaidrāks.

Kā jau minēts, atkarībā no vēlamajiem rezultātiem tas var būt labs variants jūsu portretam. Bet, uzņemot vienas personas portretu, tā nav labākā ideja, jo dažas nevēlamas lietas, piemēram, pūtītes, grumbas un plankumi, var būt labāk redzamas uz objekta sejas.

Runājot par slēdža ātrumu, par to nav noteikumu. Jāņem vērā tikai dažas lietas - vai objekts pārvietojas, vai tas joprojām atrodas vienā vietā, kā arī vēlaties, lai kustība būtu neskaidra vai vienkārši būtu ideāls fotoattēls bez tamlīdzīgiem efektiem.

Ja ir kustīgs objekts un vēlaties to fotografēt nekustīgi, jūsu slēdža ātrumam jābūt lielam, piemēram, 1/500 un vairāk. Ja, no otras puses, jūs esat gatavs spēlēties ar kustībām, jūs vienmēr varat samazināt slēdža ātrumu ½ vai pat 1 sekundi un ilgāk.

ISO jutība var būt noderīga portretiem telpās un vājā apgaismojumā, jo tas palielina gaismas daudzumu, kas nonāk jūsu fotogrāfijā. Šādos apstākļos jūs varat izvēlēties ISO vērtības līdz 800, varbūt pat 1600. Bet es neieteiktu rīkoties ar šo skaitli, jo tad tas var pasliktināt jūsu fotoattēla kvalitāti, tumšās vietās pievienojot tam graudainību.

Viena lieta, kas jūsu portretu var padarīt patiešām unikālu un skaistu, ir apgaismojums. Jo apgaismojums piešķir fotogrāfijai īpašu vērtību, īpaši portretiem. Var būt vēl viens vesels raksts par gaismas nozīmi portretiem. Labākais padoms tam ir mēģināt pēc iespējas vairāk eksperimentēt. Dodoties ārā dažādos dienas laikos, jūs patiešām varat labāk izprast, kā darbojas gaismas. Katru dienas stundu fotoattēlam var pievienot kaut ko īpašu. Nebaidieties izpētīt un eksperimentēt!